100 % SLOBODA – VY ROZHODUJETE

Dominik Kozmáli | produktový manažér Tatra Asset Management Autor: Dominik Kozmáli, produktový manažér Tatra Asset Management | 19.03.2022

100 % SLOBODA – VY ROZHODUJETE

Ako sa vo finančnom svete nezaväzovať a ostať slobodný

V dnešnej dobe sa neuspokojíme len tak s niečím. Chceme všetko to najrýchlejšie, to najsilnejšie, to najkrajšie...

A pritom chceme aby sme sa nemuseli k ničomu zaväzovať a aby to bolo čo najjednoduchšie (ostať slobodný). V najnovšom článku sa dozviete ako jednoducho dosiahnuť 100 % SLOBODU a o všetkom si voľne rozhodovať samy. Bez obmedzení.

 

Predstavte si mešec plný peňazí.

Máte?

Fajn.

 

Aký je veľký? Akú má farbu? Je na ňom niečo napísané alebo nejaký symbol?

Máte?

Pokojne si dajte načas. Predstavte si ho do najmenších detailov. Od uzlíka na šnúrke až po vystupujúci tieň, ktorý vrhá položený pred vami.

 

Super.

 

Tento mešec je od teraz váš. Vy ste ho vytvorili, patrí iba vám a môžete si s ním robiť čo chcete. Predstavte si na čo by ste použili tie peniaze z neho. Niečo, po čom ste už dlhšie túžili ale nevedeli ste si to dopriať alebo o tom ešte len snívate, že si to doprajete neskôr, keď na to bude ten „správny“ čas („keď budete veľký“).

Či už je to auto, bývanie (doplatok 20, 30 tis. na hypotéku), drahá dovolenka do vysnívanej krajiny, poriadne vzdelanie pre dieťa, ktoré už možno plánujete, vlastná firma, na ktorú nápad držíte už dlhšie v hlave alebo jednoducho chcete mať, iba väčší vankúš peňazí, lebo sa tak cítite komfortnejšie. 

Vždy ste si povedali, že je to naraz veľká suma a nechcete sa kvôli tomu zadlžovať a splácať veľké úroky, prípadne dlhovať peniaze známemu alebo rodine od ktorej ste si požičali. A žiť s tým pocitom dlhú dobu, dokým im to nesplatíte...

A teraz si všimnete, že s vašim krásnym mešcom sa niečo stalo. Niekto do neho urobil dieru! Cez ktorú vaše peniaze postupne vypadávajú von a už sa nevrátia. Nikdy.

Deraví mešec

Čo je ešte horšie deje sa to každý rok!

S nemilosrdnou rýchlosťou viac ako 2 %. Dokonca so všetkých mešcov, ktoré máte len tak voľne uložené v bankách na bežných účtoch, doma v skrini, v trezore alebo len tak schované niekde pod matracom, vypadávajú každý rok tieto 2 % vašich peňazí.

Niekde ste počuli, že za to môže inflácia, ale nikdy ste si to nejako nevšimli, až kým ste tú dieru neuvideli teraz na vlastné oči. Čo je na tom najstrašidelnejšie, táto inflačná diera, funguje prefíkane, vidíte síce že v mešci máte stále rovnaký počet kusov peňazí aj suma sedí, keď ste ich už asi po štvrtý krát prepočítali. Ako teda miznú?

Zmenšuje sa ich hodnota. Teda, počet aj suma zostáva, ale v budúcnosti si za ne kúpite menej. Takže dnes za to, za čo si kúpite celý jeden chlieb, si o 7 rokov kúpite len jeho trištvrťku.

Chlieb

Chcete reálny príklad? Keď som si ešte ako študent na strednej škole chcel kúpiť notebook za 1 450 EUR na vysokú školu, sporil som si naň 4 roky a počas toho som si vyhliadol taký, ktorý by mi vyhovoval. Uložil som si ho do záložiek a keď prišiel o necelý rok deň nákupu, notebook zrazu stál takmer 1 500 EUR. Musel som si teda požičať, od oca prevyšujúce peniaze, pretože som mal nasporených iba 1 450 EUR.

Miesto toho aby som si peniaze sporil niekde, kde by mi aj rástli a zhodnocovali sa, držal som ich na bežnom účte kde spali a postupne mi padali preč cez inflačnú dieru.

 

Nemusí však tak byť.

Proti inflačnej diere, viete váš mešec veľmi účinne ochrániť. A dokonca jeho obsah i hodnotu navýšiť.

Pýtate sa ako?

Vďaka Investičnému sporeniu do Podielových fondovTB – Kde Vy rozhodnete kedy si pošlete peniaze, koľko aj ako často.

Nikto vás nebude nútiť posielať presne určenú sumu, žiadne dátumy, kedy musíte poslať peniaze ani ako často. Nič. A to najkrajšie, chcete niečo kedykoľvek zmeniť? – Môžete. Zdarma a kedykoľvek. Po celú dobu rozhodujete len a len VY.

Vaše Investičné sporenieTB je absolútne flexibilné. Prídu neočakávané udalosti? Nevadí, môžete si ho kedykoľvek zdarma pozastaviť. Chcete tip ako dlho si takto investične sporiť? Priemerná doba investovania našich klientov je 5 až 7 rokov.

Chcete si sporiť investične dlhšie a úročiť stále väčšiu sumu alebo presiahnete dobu, ktorú ste si stanovili? Môžete – 100 % sloboda zdarma bez obmedzení.

Jednoducho, vďaka Investičnému sporeniuTB do Podielových fondovTB, budú peniaze vo vašom mešci pracovať aby ste si za ne mohli kúpiť viac. Vyskúšajte si ho zadarmo priamo v mobilnej aplikácii Tatra banka. Už za 3 minúty. Otvorte si najslobodnejšie Investičné sporenieTB na Slovensku a ochráňte tak svoj mešec už navždy.

Pláž slobody

Chcete sa ešte niečo opýtať alebo potrebujete viac informácií?

Zavolajte na DIALOG Live na bezplatné číslo *1100 alebo zájdite do pobočky a opýtajte sa na Investičné sporenieTB do fondov.

Nemáte čas a chcete sa na to pozrieť hneď? – Otvorte si aplikáciu Tatra banka alebo Internet bankingTB a predbehnite svoje staré ja.

 

Ak už teraz rozmýšľate aký podielový fond, si pre svoje sporenie vyberiete? Tak mi dovoľte vás informovať, že naše „Top“ fondy za minulý rok boli Balanced fondTB, ktorý narástol v predajoch o vyše 43 miliónov (obsahuje aj Slovenské reality, pre tých ktorý majú radi nehnuteľnosti) a Americký akciový fondTB, ktorý dosiahol zhodnotenie až 13,1 % (zarábaním na veľkých amerických spoločnostiach).

Môžete ich mať koľko chcete, ja mám napríklad všetky tri aj spolu s našim najnovším Globálnym akciovým fondomTB, ktorý je zložený z nízkonákladových ETF fondov, vďaka čomu môže dosahovať ešte vyššie výnosy :).

Keď sa na veci pripravujeme, ďaleko menej nás stoja a ďaleko menej nás bolia.

Buďte tými, pripravenými.

Otvoriť Investičné sporenie

Súvisiace články

Posúvame svet investovania už vyše 20 rokov.

Blogy
Máte stále problém vyjsť s peniazmi? Pravdepodobne robíte niektorú z nasledujúcich 8. chýb

Máte stále problém vyjsť s peniazmi? Pravdepodobne robíte niektorú z nasledujúcich 8. chýb

Zdá sa vám, že vaše životné náklady rastú rýchlejšie ako vaše príjmy?

Blogy
Investovanie a sporenie v roku 2021: Bez akcií to nepôjde

Investovanie a sporenie v roku 2021: Bez akcií to nepôjde

Nulové úrokové sadzby na vkladových produktoch neprinášajú žiadny výnos - Ktoré áno?

Blogy
Ako sa s investičným sporením pripraviť na nečakanú budúcnosť

Ako sa s investičným sporením pripraviť na nečakanú budúcnosť

Ako sa dostatočne pripraviť na nečakané situácie v budúcnosti a neostať nepríjemne zaskočený?

www.tatrabanka.sk | Dialog: *1100 | Tatra banka a.s.
https://www.tatrabanka.sk/sk/tam/blog-novinky/blogy/100-sloboda-vy-rozhodujete/