Ako vás chránime
#predigitalnubezpecnost

Pri zavádzaní moderných technológií robíme maximum pre to, aby vaše peniaze boli u nás chránené. Aby sme zvýšili bezpečnosť prístupu k peniazom prostredníctvom platobných kariet, zaviedli sme viaceré opatrenia, týkajúce sa kariet, bankomatov či prihlásenia sa do Internet bankinguTB.

Overenie volajúceho

V aplikácii Tatra banka alebo v Internet bankinguTB si dokážete overiť, či vám skutočne volá zamestnanec banky alebo by mohlo ísť o podvodný telefonát. Stačí, ak si od volajúceho vyžiadate unikátny kód, ktorý sa musí zhodovať s tým vo vašej Schránke správ.

V prípade, že sa nezhoduje, volajúci ho nepozná alebo vám bol doručený inou cestou (napr. cez SMS, mail alebo četovaciu službu), neposkytujte žiadne citlivé údaje a hovor ukončite.


Technológia Chip & PIN

Chip & PIN predstavuje bezpečnejšiu formu platenia a bol vyvinutý tak, aby chránil držiteľov kariet, ako aj účastníkov v platobnom reťazci. Základný rozdiel predstavuje tzv. smart čip (inteligentný čip), ktorý zabezpečuje vyspelejšiu formu uchovania informácií ako magnetický prúžok.


Monitoring transakcií

Vaše transakcie realizované kartou neustále monitorujeme a tým vás chránime. V rámci našich aktivít sa môžete stretnúť s telefonátom od bankového odborníka, ktorý si u vás v záujme ochrany vašich peňazí preverí niektorú platbu kartou.


Bezpečnejšie bankomaty

Vďaka mechanickým zábranám sú bankomaty Tatra banky bezpečnejšie. Novinkou je aj riadený pohyb karty počas zasúvania a vydávania karty, ktorý znemožní načítanie údajov z magnetického prúžku platobnej karty neautorizovaným zariadením.


Karta a ČítačkaTB

Čítačka kariet vám pomáha udržiavať financie v bezpečí a predstavuje najbezpečnejší spôsob používania služby Internet bankingTB. Má viacero praktických výhod, ako jednoduché používanie, možnosť využiť mobilnú aplikáciu ČítačkaTB a hlavne bezpečnosť v prípade odcudzenia. 

Všetko o Karte a ČítačkeTB


Digitálna kreditná kartaTB

S kreditnou kartou nepoužívate vlastné finančné prostriedky, ale prostriedky banky. Digitálna kreditná karta ponúka bezpečné platby a množstvo výhod, vďaka ktorým budete môcť využívať výhody digitálneho sveta. 

Stali ste sa obeťou digitálneho útoku?