Americká hypotéka Americká hypotéka
  1. Pomoc a podpora
  2. /
  3. Bankový slovník

Čo je americká hypotéka?

Americká hypotéka je typ hypotekárneho úveru, pri ktorom je potrebné založiť nehnuteľnosť v prospech banky. Klient tak vie získať financie bez dokladovania účelu, navyše s výhodnejšou sadzbou oproti spotrebným úverom.

Výška úveru je limitovaná hodnotou založenej nehnuteľnosti určenej bankou a preukázaním schopnosti žiadateľa úver splácať. Splatnosť je štandardne od 1 do 20 rokov.

Americká hypotéka sa najčastejšie  využíva na rekonštrukciu nehnuteľnosti (ak neviete dokladovať banke náklady na ňu vynaložené) alebo na zakúpenie automobilu. Je však možné ju využiť aj na kúpu nehnuteľnosti, na ktorú nemožno využiť klasický hypotekárny úver, napríklad na kúpu rekreačnej nehnuteľnosti alebo ak si chcete zaobstarať nehnuteľnosť v zahraničí.

Vypočítajte si výšku vašej mesačnej splátky v online kalkulačke 

 Pre výpočet úroku a výšky splátky hypotéky nemusíte zadávať žiadne osobné údaje a celý výpočet trvá len pár minút.

Požadovaný úver

i
i

Ponuka

Doba fixácie * Úroková sadzba od Mesačná splátka od

Reprezentatívny príklad:
Pri úvere  EUR s úrokovou sadzbou  % p. a., dobou splatnosti v mesiacoch/počte splátok (lehota splatnosti je kratšia ako požadovaná z dôvodu, že pre výpočet RPMN bol použitý dodatočný zákonný predpoklad). a s jednorazovým poplatkom za úver vo výške  EUR, jednorazovým poplatkom za ohodnotenie nehnuteľnosti vo výške  EUR, jednorazovým poplatkom za kataster  EUR, mesačným poistným za poistenie splácania hypotéky vo výške  EUR, mesačným poplatkom za Účet pre modrú planétuTB vo výške  EUR a ročným poistným za poistenie nehnuteľnosti vo výške  EUR, predstavuje ročná percentuálna miera nákladov  % pri mesačnej splátke úveru  EUR (výška poslednej splátky úveru je  EUR). Celková suma, ktorú klient uhradí, predstavuje  EUR, pričom pri výpočte úrokov sa vychádza z predpokladu, že všetky mesiace v roku majú 30 dní a kalendárny rok má 360 dní.

Potrebujete poradiť s hypotékou?
Nechajte nám telefónne číslo, zavoláme vám.

 

* Doba fixácie je obdobie počas ktorého banka nezmení jednostranne výšku úrokovej sadzby. V prípade záujmu o fixáciu úrokovej sadzby na celú dobu splatnosti úveru, kontaktujte DIALOG Live *1100.

Tento výpočet má len informatívny charakter.

Ponuka pre vás

Výška úveru Úroková sadzba Mesačná splátka Mám záujem

* Doba fixácie je obdobie počas ktorého banka nezmení jednostranne výšku úrokovej sadzby. V prípade záujmu o fixáciu úrokovej sadzby na celú dobu splatnosti úveru, kontaktujte DIALOG Live *1100.

Tento výpočet má len informatívny charakter.

www.tatrabanka.sk | Dialog: *1100 | Tatra banka a.s.
https://www.tatrabanka.sk/sk/pomoc-podpora/bankovy-slovnik/americka-hypoteka/