Hypotéka Hypotéka
  1. Pomoc a podpora
  2. /
  3. Bankový slovník
  4. /
  5. Hypotéka

Čo je hypotéka?

Hypotekárny úver alebo hypotéka je úver na bývanie, pri ktorom je potrebné založiť nehnuteľnosť. Je vhodná pre tých, ktorí potrebujú financie na kúpu, výstavbu, modernizáciu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti.

Hypotéku je možné využiť aj na splatenie iných účelových úverov zabezpečených nehnuteľnosťou. 

Výška úveru je limitovaná hodnotou založenej nehnuteľnosti určenej bankou a preukázaním schopnosti žiadateľa úver splácať. Dĺžka splácania je štandardne od 4 do 30 rokov.

Vypočítajte si vašu mesačnú splátku v online kalkulačke 

Naša hypotekárna kalkulačka zohľadňuje všetky dôležité aspekty pre naozaj reálny odhad výšky úroku a vašej mesačnej splátky hypotéky. 

Zadajte výšku úveru a splatnosť v rokoch a orientačný prepočet uvidíte už o chvíľu. 

Požadovaný úver

i
i

Ponuka

Doba fixácie * Úroková sadzba od Mesačná splátka od

Reprezentatívny príklad:
Pri úvere  EUR s úrokovou sadzbou  % p. a., dobou splatnosti v mesiacoch/počte splátok (lehota splatnosti je kratšia ako požadovaná z dôvodu, že pre výpočet RPMN bol použitý dodatočný zákonný predpoklad) a s jednorazovým poplatkom za úver vo výške  EUR, jednorazovým poplatkom za ohodnotenie nehnuteľnosti vo výške  EUR , jednorazovým poplatkom za kataster  EUR, mesačným poistným za poistenie splácania hypotéky vo výške  EUR, mesačným poplatkom za Účet pre modrú planétuTB vo výške  EUR a ročným poistným za poistenie nehnuteľnosti vo výške  EUR predstavuje ročná percentuálna miera nákladov  % pri mesačnej splátke úveru  EUR (výška poslednej splátky úveru je  EUR). Celková suma, ktorú klient uhradí, predstavuje  EUR, pričom pri výpočte úrokov sa vychádza z predpokladu, že všetky mesiace v roku majú 30 dní a kalendárny rok má 360 dní.

Potrebujete poradiť s hypotékou?
Nechajte nám telefónne číslo, zavoláme vám.

 

*Doba fixácie je obdobie počas ktorého banka nezmení jednostranne výšku úrokovej sadzby. V prípade záujmu o fixáciu úrokovej sadzby na celú dobu splatnosti úveru, kontaktujte DIALOG Live *1100

Ponuka pre vás

Výška úveru Úroková sadzba Mesačná splátka Mám záujem

*Doba fixácie je obdobie počas ktorého banka nezmení jednostranne výšku úrokovej sadzby. V prípade záujmu o fixáciu úrokovej sadzby na celú dobu splatnosti úveru, kontaktujte DIALOG Live *1100

Splátkový kalendár k vášmu poskytnutému úveru máte kedykoľvek k dispozícii v mobilnej aplikácii Tatra banka alebo Internet bankinguTB.

www.tatrabanka.sk | Dialog: *1100 | Tatra banka a.s.
https://www.tatrabanka.sk/sk/pomoc-podpora/bankovy-slovnik/hypoteka/