1. Blog
 2. /
 3. Leasing
 4. /
 5. Kúpa auta vyššej triedy s nízkymi splátkami

Kúpa auta vyššej triedy s nízkymi splátkami

Zuzana Mišovičová Hámorošová | Tatra-Leasing Autor: Zuzana Mišovičová Hámorošová, Tatra-Leasing | 13.10.2021 | 3 min. čítania

Leasing na auto vyssej triedy s nizkymi splatkami

Páčia sa vám autá vyššej triedy, ale nezmestíte sa do stanoveného mesačného rozpočtu? Poradíme vám, ako tento problém môžete vyriešiť s novým lízingovým produktom.

Chceli sme pomôcť

Lízing sa určitý čas správal inak, ako sme boli zvyknutí. Pandémia spôsobila opatrnejší prístup klientov k novému financovaniu. Tí boli obozretní, svoje úspory a finančné možnosti si nechávali na takzvané horšie časy. 

V Tatra Leasingu sme sa snažili hľadať cesty, ako pomôcť klientom, aby nemuseli odkladať kúpu auta na neskôr alebo vyberať si z nižšej triedy, ako pôvodne plánovali. 

Od začiatku roka 2021 sme sa preto venovali vývoju produktu, ktorý by dokázal lepšie naplniť očakávania klientov, poskytnúť im výhodnejšiu ponuku a slobodnejší výber vozidla. Dnes ho nájdete v našej ponuke pod názvom Premium.

Klasický finančný lízing

Lízingové spoločnosti ponúkajú viaceré „klasické produkty“, jedným z nich je finančný lízing. Jeho podstata spočíva v tom, že auto kupuje lízingová spoločnosť a po splatení všetkých splátok sa následne stávate vlastníkom vy. 

Priemerná výška akontácie, inými slovami preddavok, ktorý musíte ako klient uhradiť z vlastných zdrojov, sa pohybuje medzi 20 až 40 % z ceny vozidla. 

Z dlhodobého hľadiska sa dá povedať, že väčšinou je lízing finančne výhodnejším variantom ako úver, pri ktorom sa úročenie pohybuje okolo 4 % p. a.  

Prémiový produkt pre každého

kupa auta premium leasing

Aj keď názov Premium by mohol naznačovať, že nejde o produkt určený pre bežných spotrebiteľov, opak je pravdou. Pomenovanie získal vďaka svojmu výnimočnému nastaveniu parametrov.  

Výhody produktu Premium:

 • finančný lízing už od 0 % akontácie
 • výhodné KASKO poistenie so sadzbou od 2,15 % 
 • extrémne nízke splátky.
Viete, že... 

Pri lízingu máte povinnosť uzavrieť poistenie, preto sa oplatí hľadať čo najvýhodnejšie. Zoberme si ako príklad Škodu Octavia Combi, 2.0 TDI 110 kW (150k) 7°DSG s cenou 29 850 s DPH. V prípade balíčka PZP&KASKO vám vieme ponúknuť sadzbu KASKA už 2,12 %. Celkové ročné poistenie spolu s PZP vás bude stáť 828,30 EUR s DPH

Ako získate extrémne nízke splátky?

kupa auta premium leasing

Trik spočíva v tom, že po uplynutí nastavenej lehoty splácania si môžete zvoliť z troch možností ukončenia financovania:

 • vozidlo odkúpite uhradením poslednej navýšenej splátky,

 • poslednú navýšenú splátku neuhradíte a vozidlo nám vrátite,

 • poslednú navýšenú splátku si rozložíte formou klasického financovania na 12 alebo 24 mesiacov.

Ako  jediní na trhu ponecháme na vás výber značky aj modelu vozidla, pričom dĺžku financovania si viete prispôsobiť plánovanej dobe jeho využívania od 36 až po 60 mesiacov. Výšku poslednej navýšenej splátky vám vypočítame individuálne, v závislosti od dĺžky doby financovania.  

Zoberme si opäť príklad s našou Škodou Octavia Combi

Pri klasickom lízingu so splatnosťou 48 mesiacov, akontáciou 20 % a pri kúpnej cene 27 850 EUR s DPH, vychádza mesačná splátka vo výške 491,19 EUR s DPH bez poistenia.

Pri produkte Premium je mesačná splátka vo výške 389,06 EUR s DPH bez poistenia. 

Navyše, posledná navýšená splátka, ktorá by v tomto prípade bola 5 570 EUR s DPH, nevstupuje do zhodnotenia vašej finančnej situácie, čo je veľká výhoda.

Čo poviete, neoplatí sa to?

 

Podobné správy

www.tatrabanka.sk | Dialog: *1100 | Tatra banka a.s.
https://www.tatrabanka.sk/sk/blog/leasing/kupa-auta-vyssej-triedy-nizkymi-splatkami/