5 dôvodov, prečo študent potrebuje účet
| 01.08.2022 | 5 min. čítania
Máte doma stredoškoláka a váhate, či mu založiť účet? Výsledky testovania PISA ako aj požiadavky študentských pracovných agentúr hovoria jednoznačne v prospech študentských účtov.
Aktualizované 02. 04. 2024.
1. Aby bol pripravený na „skutočný“ život
Vzdelávať svoje dieťa vo financiách je potrebné od útleho veku. Ideálne je začať už počas základnej školy, kedy si žiak osvojuje prvé poznatky z matematiky. Avšak rozhodujúce pre jeho budúci život je obdobie strednej školy. Študent by mal získať také základy, aby bez problémov zvládol vstup do pracovného života, dokázal riadiť rodinné financie alebo rozbehnúť vlastné podnikanie.
Často sa stretávame s otázkou rodičov: Nestačí stredoškoláka učiť hospodáriť s hotovosťou? Ak chcete svojho potomka pripraviť na „skutočný“ život, je potrebné, aby sa zoznámil s reálnymi situáciami, ako je hospodárenie s elektronickými peniazmi či nakupovanie s platobnou kartou.
Potvrdzuje to aj pravidelné testovanie PISA:
Študenti, ktorí majú vlastný účet, platobnú kartu, za posledných 12 mesiacov nakupovali prostredníctvom internetu či uskutočnili platbu mobilným telefónom, dosiahli významne vyššie skóre v teste finančnej gramotnosti.
Preto by mal každý rodič umožniť svojmu dieťaťu prístup k finančným nástrojom a naučiť ho pod jeho dohľadom, ako ich správne využívať.
2. Aby získal 40 EUR
Ideálnym riešením, ako študenta oboznámiť so všetkými dôležitými finančnými nástrojmi, je otvoriť mu Študentský účet.
Účet poskytuje mnoho výhod, ako napríklad:
- výbery z bankomatu mobilom,
- platenie kartou, mobilom či hodinkami,
- Spending reportTB na získanie prehľadu o výdavkoch,
- možnosť sporiť si na vysnívané tenisky, mobil, dovolenku atď.
A to všetko za cenu 0 EUR mesačne.
40 EUR pre každého
Odmenu automaticky získajú všetci študenti, ktorí si otvoria nový Študentský účet digitálne. Viac informácií nájdete na tatraacademy.sk.
Vo veku od 15. do dovŕšenia 20. roku na otvorenie Študentského účtu stačí len občiansky preukaz. Ak má študent viac ako 20 rokov, je potrebné, aby nám zaslal potvrdenie o dennom štúdiu.
3. Aby mohol zarábať na brigáde
Peniaze sú hlavný dôvod, prečo si študenti hľadajú brigádu. Väčšina pracovných agentúr a rovnako množstvo zamestnávateľov však vypláca mzdu len na účet.
4. Aby získal zľavy v obchodoch
Dnešní mladí ľudia sa oveľa viac zaujímajú o príbehy vecí, ktoré každodenne používajú. Vďaka influencerom spoznávajú aj odvrátenú tvár konzumnej spoločnosti. Uprednostňujú preto značky, ktoré majú pozitívny dopad na životné prostredie.
So Študentským účtom môže každý študent výhodne nakupovať v obchodoch, ktoré sa zameriavajú na predaj udržateľných produktov a služieb.
Z ponuky zliav vyberáme:
- tenisky NOVESTA zľava 10 %
- Nosene.sk zľava 10 %
- Ecolocco.sk zľava 15 %
- Booking.com zľava 4 %
- Slovak Lines zľava 5 %
- kozmetiku Mylo.sk zľava 5 %
5. Aby ste mu pomohli zaslaním okamžitej platby
Život prináša mnohé nepredvídateľné situácie. Predstavme si, že stredoškolákovi ukradnú peniaze a potrebuje sa dostať domov. Alebo má uhradiť poplatok za ošetrenie (napr. u zubára), ktoré sa neplánovane predražilo. Ak bývate v malom meste, je jednoduché dobehnúť a zachrániť svojho potomka. Náročnejšie je to vo veľkom meste, ak nemáte flexibilný typ práce alebo vaše dieťa býva na internáte.
Študentský účet umožňuje prijímať instantné platby. To znamená, že študent má peniaze na účte do pár sekúnd od odoslania z účtu rodiča (ak má rodič účet v Tatra banke alebo v niektorej z týchto bánk). Ak aj stratí peňaženku či platobnú kartu, stále si môže vybrať peniaze z bankomatu mobilom alebo priamo zaplatiť smartfónom na platobnom termináli obchodníka.
Viete, že:
Vyše 90 % našich študentov má stiahnutú aplikáciu Tatra banka, pričom približne 85 % ju za uplynulý mesiac aj využilo.
Každý druhý študent platí mobilom a takmer každý štvrtý študent má nainštalovanú aplikáciu Tatra banka VIAMO.
Otvorte vášmu študentovi účet z pohodlia domova:
Podobné správy
https://www.tatrabanka.sk/sk/blog/inovativne-bankovnictvo/5-dovodov-preco-student-potrebuje-ucet/