1. DDS
  2. /
  3. FAQ položky
  4. /
  5. Chcem sa zapojiť do III. piliera, aké fondy mi ponúkate?

Chcem sa zapojiť do III. piliera, aké fondy mi ponúkate?

Len v DDS Tatra banky si máte možnosť vybrať fond, ktorý sa prispôsobuje vášmu veku. Správne zvolený fond Comfort lifeTB spravuje vaše úspory tak, že na začiatku sporenia investuje s dôrazom na výnosy a v závere kladie dôraz na stabilitu. Počas celého obdobia sporenia pravidelne automaticky prispôsobuje pomer rastových a konzervatívnych aktív tak, aby v období pred dôchodkom prevládali konzervatívne aktívne, ako sú dlhopisy, termínované účty a pod. Bližšie informácie o investičnej stratégii nájdete na našej stránke v časti Comfort lifeTB.

Aký doplnkový dôchodkový fond si mám vybrať?

Názov fondu odráža obdobie predpokladaného odchodu sporiteľa do dôchodku. Fond združuje klientov s predpokladaným odchodom do dôchodku 5 rokov pred a 5 rokov po roku, ktorý je uvedený v jeho názve. Pri výbere fondu sa riadite jednoduchým pravidlom, a to svojím rokom a mesiacom narodenia. Na základe neho sa vypočíta predpokladaný vek odchodu do dôchodku a podľa toho sa určí, ktorý fond je pre vás vhodný.

Ako postupovať v prípade, že chcem ostať stále v rastovej stratégii a nebudem to chcieť meniť až do odchodu do dôchodku?

Aktuálne si môžete sporiť vo fonde Comfort lifeTB 2050, nakoľko používa najdynamickejšiu správu aktív. Keďže všetky fond Comfort lifeTB využívajú princíp skonzervatívňovania, postupom času bude potrebné prestupovať na dynamickejší fond.

Blog a Novinky

Prinášame vám lepší dôchodok už viac ako 20 rokov.

Blogy
Ako predísť nízkemu dôchodku

Ako predísť nízkemu dôchodku

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, o koľko môže klesnúť váš príjem odchodom do dôchodku?

Blogy
Vyše 400-tisíc Slovákov prerába na 2. pilieri. A čo vy?

Vyše 400-tisíc Slovákov prerába na 2. pilieri. A čo vy?

Ak ste si založili 2. pilier s tým, že si nasporíte na dôchodok viac ako len v 1. pilieri, mali by ste spozornieť. Možno aj vy patríte k státisícom sporiteľov, ktorí majú peniaze v nesprávnom fonde

Novinky
Inflácia vám nemusí prerásť cez hlavu

Inflácia vám nemusí prerásť cez hlavu

Zvyšovanie cien, inak povedané inflácia, je dobre známy ekonomický jav. O čom sa hovorí menej, je jej vplyv na dlhodobé úspory, vrátane dôchodkových

Všetky články 

Poradíme vám?


www.tatrabanka.sk | Dialog: *1100 | Tatra banka a.s.
https://www.tatrabanka.sk/sk/dds/faq-polozky/chcem-zapojit-do-iii-piliera-ake-fondy-mi-ponukate/